| Vermogen ((Prime/Standby) | 100Kw/125Kva |
|---|---|
| Frequentie | 50Hz/60Hz |
| Stroom | 180A |
| Spanning | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT/Origin Italië |
| nominale vermogen | 125 KVA/100 KW |
|---|---|
| Frequentie | 50Hz/60Hz |
| Stroom | 180A |
| Spanning | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT/NEF67Sm1 ((ITALIË) |
| Start System | Electric Auto Start |
|---|---|
| Insulation Class | Class H |
| Hs Code | 85021200 |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Purpose | Marine Emergency Generating On Deck |
|---|---|
| Induction | TC |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Temperature Rise | Class F |
| Insulation Class | Class H |
| Macht (Eerste/Reserve) | 5000W/5KW |
|---|---|
| frequentie | 50/60HZ |
| Huidige | 10A |
| spanning | 220/230/240V |
| Motor | 186FAE |
| Macht (Reserve) | 10kw/12.5kva |
|---|---|
| frequentie | 50/60HZ |
| Huidige | 35A |
| spanning | 220/230/240V |
| Dieselmotor | 292, cilinder 2 in lijn |
| Macht (Eerste/Reserve) | 6.5KVA/7KVA |
|---|---|
| frequentie | 50/60HZ |
| Huidige | 20A |
| spanning | 220/230/240V |
| Motor | 188FAE |
| Macht (Eerste/Reserve) | 12KW/12KVA |
|---|---|
| frequentie | 50/60HZ |
| Huidige | 54A |
| spanning | 220/230/240V |
| Motor | 2V92, 2 cilinder diesel motor, gekoelde lucht |
| Hs Code | 85021200 |
|---|---|
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Alternator | Stamford, Leroy Somer ,Marathon,Engga |
| Weight | Varies By Model, Approx. 1000-5000 Kg |
| Temperature Rise | Class F |
| Engine Model | 170F(E)/178F(E)/186FA(E) |
|---|---|
| Phase | 3 Phase Or Single Phase |
| Engine Speed | 3000rpm/3600rpm |
| Output Power | 5Kw |
| Color | Depend |