| Motormerk | FAWDE |
|---|---|
| Eerste macht | 40 kW 50 KVA |
| GENSET Model | GP55FWS |
| Stand-by vermogen | 44 kW 55 KVA |
| Motormodel | 4DX22-65D |
| Nominaal vermogen | 400KW/500KVA |
|---|---|
| Stand-by vermogen | 440KW/550KVA |
| Motor | Originele USA Cummins |
| Alternator | Originele Stamford / Leory somer |
| Controlepaneel | Deepsea / Smartgen |
| Start Method | Electric Start,12VDC |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Insulation Class | H |
| Genset Structure | SILENT |
| Alternator | Stamford |
| Output | AC Three Phase |
|---|---|
| Coolingsystem | Water-cooled |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Power Factor | 0.8 |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Speed | 3000r/min |
| Power Factor | 0.8 |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Currency | 144A |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Coolingsystem | Water-cooled |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
|---|---|
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Rated Speed | 3000r/min |
| Rated Currency | 144A |
| Runtimeatfullload | 8 Hours |
| Nominaal vermogen | 24 kW / 30 kVA |
|---|---|
| Stand-by vermogen | 26 kW / 33 KVA |
| Motor | FONTON / LOVOL |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controlepaneel | DeepSea 3110/6020/7220/7320 |
| nominale vermogen | 40kw/50kva |
|---|---|
| Frequentie | 50Hz/60Hz |
| Stroom | 72A |
| Spanning | 220/380V, 230/400V, 240/415V |
| Motor | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Macht (Eerste/Reserve) | 7000W /7000KVA |
|---|---|
| frequentie | 50/60HZ |
| Huidige | 15A |
| spanning | 220/230/240V |
| Motor | 192FAE |